OKOLÍ
Léto
Součástí chalupy je bazén a finská sauna. V létě vás nadchne turistika a cykloturistika po perfektně značených cyklotrasách nádhernou přírodou Orlických hor. Můžete využit cyklobusy, zastávka je kousek od chalupy.

Kdo má rád klid, houbaření, pozorování zvěře v bezprostředním okolí, je na té správné adrese.

Rybaření
Po dohodě s majitelem je možné si pronajmout soukromý rybník k rybaření
Kam na výlet
Chalupa se nachází nedaleko nejvyšší hory Velá Deštná 1.115 m n. m. , Šerlišský Mlýn, Masarykova chata (15 km), pevnost Skutina - prohlídka podzemí (2 km), pevnost a vyhlídka Dobrošov - krásný výhled na Polsko, Krkonoše (15 km), kostel ze 14.st. Slavoňov (7 km), Nové Město n. Met. - histor. náměstí, nádherný zámek, zahrada (10 km), přírodní skalničk. zahrada (2 km), Peklo - histor. budova, turistická křižovatka (10 km), Kudowa Zdrój Polsko - nádherné lázně, aquapark, bonsaicentrum - volný přechod přes Olešnici (15 km) Ratibořice - Babičino údolí - histor. budovy, park, muzeum, zámek (25 km), Dvůr Králové - ZOO (30 km), Teplické skály, Adržbach, Broumovské skály,
zámky v okolí: Náchod, Častolovice, Opočno, Nové Město n. Met.
Krytý a venkovní bazén Dobruška (8 km). Tenisové kurty - Ohnišov, Deštné v O. H.
Koupaliště Bystré - krásný přírodní areál s občerstvením a volejbalovým hřištěm (1,5 km).

Doporučujeme vzít svým ratolestem pasy. V nedalekém Polsku, kousek od hranic, můžete navštívit aquapark se slanou vodou, lázně, smažálnu ryb, profesionální japonskou zahradu, dinopark, Stolové hory (skální města) ad.

Na kterákoliv tato krásná místa si můžete objednat autodopravu klimatizovaným autobusem, a to i s odborným výkladem. Možno využít i jako cyklobus. www.busnovotny.cz

Zima
Zimní radovánky pro děti i dospělé lze provádět přímo ve svahu u chalupy.
V zimně si přijdou na své běžkaři - běžecké tratě jsou všude v okolí.

POZOR, také jezdí SKIBUSY, kterými se dostanete až na `Šerlich`. Na běžkách pak sjedete po rolbou udržovaných tratích zpět až k chalupě.

Lyžařská střediska v okolí
Nejbližší lyžařský vlek je cca 500m. Ostatní lyžařská střediska s veškerým servisem vč. večerního lyžování a umělého zasněžování, půjčovnou a servisem jsou v Olešnici v O. H. (3 km) a v Sedloňově (3 km), tyto sjezdovky jsou vhodné i pro děti a méně zdatné. V Deštném v O. H. (8 km) a v Zielenici PL (12 km). Zde se nachází velké malebné lyžařské středisko se 7 sedačkovými lanovkami /2 x rychlá 6 - sedačka `bublina`/ a mnoha lyžařskými vleky, platit se dá kartou, ceny stejné jako v CZ. Nově je díky nové lanovce zpřístupněné středisko od parkoviště "Na Šerlichu" z české strany (nemusí se objíždět přes Orlické Záhoří 20km). Od parkoviště uděláte 20 kroků, nasadíte lyže a sjedete do lyžařského areálu. Zpět se dostanete pohodlně "modrou" sedačkou, vyjedete na Masarykovu chatu a po sjezdovce sjedete přímo na parkoviště.
Webkamery
Ski Olešnice
Ski Sedloňov
Ski Deštné
Ski Zieleniec
Ski Říčky
Ski Hartman